5 συμβουλές για το πώς να μείνετε σε φόρμα.

Ας το παραδεχτούμε. Η ζωή μπορεί να προσπαθεί πολύ κατά καιρούς σωστά; Μπορεί να έχετε ένα πρόγραμμα όπου εργάζεστε με πλήρη απασχόληση, ενδεχομένως και με μερική απασχόληση, να έχετε παιδιά να μαζεύουν, να μαγειρεύουν ή να φροντίζουν τη σύζυγό σας, να πάνε για ύπνο, να ξεκουραστούν και να ξεπλύνουν και να επαναλάβουν την επόμενη μέρα.

Για να μην αναφέρουμε αν είστε στο σχολείο και εργάζεστε ελεύθερα στο πλευρό.

Εμπιστευτείτε με .. Γνωρίζω ήδη πώς είναι. Το πρόγραμμά μου μερικές φορές κατά τη διάρκεια των ετών έχει πάρει πολύ ταραχώδες κατά περιόδους. Έτσι, ίσως αναρωτιέστε σας "Λοιπόν, αν σας πολύ απασχολημένος σε φορές όπως αυτό στη ζωή σας, πώς μπορείτε να βρείτε ακόμα χρόνο για να εργαστούν έξω; "

Βλέπετε αυτό είναι το πράγμα μαζί μου όμως ...

Μου αρέσει να δουλεύω έξω.

Και όταν αγαπάς να δουλεύεις έξω, θα βάλεις χρόνο να το κάνεις. Δεν έχει σημασία αν ο χρόνος σας είναι πολύ περιορισμένος.

Πρέπει να θέσετε στο μυαλό σας ότι αγαπάτε και απολαύστε την εξάσκηση.

Όταν το κάνετε αυτό, όλα θα πέσουν στη θέση του. Θα γίνει κάποτε απλά επειδή θα είναι η δεύτερη φύση για εσάς. Θα πάρει χρόνο. Αλλά αν διατηρήσετε αυτή την εστίαση και την οδήγηση, μπορείτε να ολοκληρώσετε πράγματα που δεν νομίζετε ότι θα μπορούσατε να κάνετε. Πιστέψτε λοιπόν στον εαυτό σας. Χρησιμοποιήστε όποιο χρόνο έχετε και αφιερώστε το για να παραμείνετε υγιείς.

Έχεις ένα σώμα. Φρόντισέ το.

Και επειδή θέλω να σας βοηθήσω στο ταξίδι σας για να ζήσετε μια πιο υγιεινή ζωή,

εδώ είναι 5 μεγάλες συμβουλές για να έχετε έτσι μπορείτε να κρατήσετε το σώμα σας στο καλύτερο δυνατό σχήμα.

Ενας. Συνοχή.

Το να είσαι σε φόρμα δεν είναι μόνο κάτι που κάνεις εδώ και εκεί. Αυτό μπορεί να λειτουργήσει για μερικούς ανθρώπους, αλλά θέλετε πάντα να κάνετε χρόνο για να ασκηθείτε. Ακόμα και αν είναι 3 έως 4 ημέρες την εβδομάδα για 20 λεπτά την ημέρα, ξεκινήστε αργά, αλλά μείνετε στο μάθημα. Μπορεί να μην φαίνεται ότι οτιδήποτε βοηθά αυτή τη στιγμή, αλλά αν διατηρήσετε τη συνέπεια με τις προπονήσεις σας, θα δείτε αποτελέσματα. Απλά δώστε χρόνο.

Η Ρώμη δεν χτίστηκε σε μια μέρα σωστά;

Δύο. Διατροφή.

Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να απαλλαγείτε από το ψυγείο σας από όλα τα σκουπίδια που έχετε. Ή να σταματήσετε να το τρώτε όλοι μαζί.

Ζούμε μόνο μια φορά. Έχετε τις εξαπατημένες ημέρες σας. Αλλά μαθαίνετε να τρώτε πιο υγιεινά τρόφιμα όπως τα φρούτα και τα λαχανικά. Και κόψτε τη σόδα. Από προσωπική εμπειρία το έκανα μια φορά και έχασε 20 κιλά. Το σώμα μου έγινε πιο ήπιο. Και επειδή επέλεξα να αρχίσω να πίνω πολύ περισσότερο νερό. Αυτό με οδηγεί στο νούμερο τρία.

Τρία. Νερό.

Το νερό είναι ένα από τα πιο υγιεινά ποτά. Δεν είναι μόνο καλό για εσάς εσωτερικά αλλά και εξωτερικά. Το δέρμα σας φαίνεται καλύτερα, δεν είναι φουσκωμένο, και το πιο σημαντικό, μένετε ενυδατωμένο. Όταν ασκηθείτε, ιδρώνετε πολύ και χάνετε νερό από το σώμα σας. Έτσι θέλετε να βεβαιωθείτε ότι έχετε θέσει ό, τι χάνετε.

Βάλτε το έτσι. Το σώμα σας είναι σαν ένα αυτοκίνητο. Εάν δεν φροντίζετε σωστά το αυτοκίνητό σας, δεν τρέχει καλά;

Το σημείο μου ακριβώς. Έτσι πιείτε νερό. Και άφθονο.

Τέσσερα. Ενεργοποιήστε τις ρουτίνες.

Όταν κάνετε την ίδια ρουτίνα μετά από λίγο, ίσως δεν βλέπετε πολλά κέρδη όπως κάνατε πριν. Ο λόγος για τον οποίο από τότε που συνεχίζετε να κάνετε το ίδιο πράγμα, το σώμα σας ξέρει πώς να αντιδρά σε αυτό. Έτσι, όταν κάνετε διαφορετικά πράγματα όπως μια μέρα τρέχει και στη συνέχεια τα βάρη ανελκυστήρα την επόμενη μέρα και ούτω καθεξής, το σώμα σας θα πρέπει να μάθουν να προσαρμόζονται. Ενεργοποιήστε το. Κάνετε διαφορετικά πράγματα. Απολαύστε τη διαδικασία. Και μάθετε να το αγαπάτε.

Και τον αριθμό 5. Εστίαση

Στην αρχή, ξέρω ότι θα προσπαθήσουμε με την υπομονή σας όταν το κάνετε καλά μερικές μέρες και στη συνέχεια κάποιες όχι. Ανάλογα με το αν θέλετε να χάσετε ή να κερδίσετε βάρος, όλα σχετικά με την εστίαση. Όταν εστιάζετε στο έργο και μην αφήνετε τίποτα ή κάποιον να σας εμποδίσει, θα παραμείνετε αφοσιωμένοι και θα το βλέπετε σε όλη τη διαδρομή. Η εξάσκηση δεν είναι απλά να αλλάξει τη φυσική σας προοπτική.

Πρόκειται για την αλλαγή της ψυχικής σας προοπτικής επίσης.

Επομένως συνεχίστε να εστιάζετε.

Και το πάρτε μια μέρα τη φορά.

Έτσι, στο κλείσιμο, αυτές είναι 5 μεγάλες συμβουλές Αισθάνομαι ότι ο καθένας μπορεί να χρησιμοποιήσει για να μείνει αφιερωμένη στην ύπαρξη πάντα σε φόρμα.

Μην ιδρώνετε αν πέσετε από το βαγόνι. Όλοι έχουμε τις μέρες μας. Απλά σήκω πάνω.

Βγάλτε τον εαυτό σας μακριά.

Και επιστρέψτε στο βαγόνι.

Το ταξίδι σας για να ζήσετε μια πιο υγιεινή ζωή αρχίζει μόνο ...

Ευχαριστώ για την ανάγνωση.

Να προσέχεις.

Ειρήνη:)