4 Κοινά λάθη που κάνουν οι άνθρωποι κατά την πρώτη δημιουργία ενός γραφείου στο σπίτι και πώς να τα αποφύγετε

Σαν φανατικός στο χώρο εργασίας μου. Θεωρώ τον εργασιακό μου τόπο ένα ιερό δημιουργίας, έναν τόπο στον οποίο παίρνω τα πράγματα ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ. Είχα πολλές ρυθμίσεις στο γραφείο στο σπίτι μου, και μέχρι πρόσφατα συνειδητοποίησα ότι το έκανα λάθος και τη διόρθωσή τους.

Βλέπετε, αυτές οι όμορφες ιδέες Pinterest ενός γραφείου στο σπίτι δεν θα το βγάλουν αν εργάζεστε πραγματικά με πλήρη απασχόληση στο σπίτι. Χρειάζεστε ένα χώρο που θα μεγιστοποιήσει την παραγωγικότητά σας, θα σας δουλέψει, και αυτό που δεν θα βλάψει το σώμα σας. Εδώ είναι 4 λάθη που έκανα στο παρελθόν και πώς να τα αποφύγετε.

1. Να πάρετε μια πλαστική καρέκλα Eames

Αυτές οι όμορφες σκανδιναβικές καρέκλες δεν θα το βγάλουν μακριά! Δεν έχει σημασία αν πετάξετε μια διακοσμητική ρίψη στην κορυφή. Ούτε και αν το αγοράσατε από την Amazon για $ 45 ή πήρατε το αρχικό $ 400 Herman Miller Eames Shell, αυτές οι καρέκλες δεν σχεδιάστηκαν για πολλές ώρες εστιασμένης εργασίας! Ναι, είναι όμορφα, αλλά δεν προορίζονται για χρήση γραφείου.

Είχα ένα από αυτά όταν έκανα για πρώτη φορά το γραφείο στο σπίτι μου. Φαίνεται πανέμορφο, χωρίς αμφιβολία, αλλά μετά από δύο ώρες συνεδρίασης, ήταν αδύνατο να καθίσει περισσότερο. Το απίστευτο πράγμα ήταν ότι δεν υποψιάστηκα καν ότι οι κραυγές οφείλονται στην καρέκλα!

Επενδύστε σε μια άνετη καρέκλα με την κατάλληλη υποστήριξη. Σκεφτείτε την καρέκλα ως το στρώμα σας, είναι εκεί που θα περάσετε ένα μεγάλο μέρος του χρόνου σας σε αυτό. Βεβαιωθείτε ότι είναι ένας καλός αγώνας!

2. Τοποθετήστε το γραφείο σας δίπλα σε αποσταθεροποιήσεις

Αυτό είναι ίσως ένα από τα πιο συνηθισμένα λάθη που έκαναν οι άνθρωποι που καθόρισαν το γραφείο τους στο σπίτι για πρώτη φορά. Είστε ενθουσιασμένοι με την ιδέα της εργασίας στο σπίτι, και θέλετε να είστε όσο το δυνατόν πιο κοντά στο σπίτι σας. Ωστόσο, αυτό μπορεί να οδηγήσει σε πολλές περισπασμούς και να είναι απογοητευτικό για εσάς και την οικογένειά σας.

Αποφύγετε τους χώρους όπου συνήθως παρακολουθείτε τηλεόραση ή ξεκούραση, καθώς είναι φυσικά ρυθμισμένοι για το μυαλό και το σώμα σας για να ξεφύγουν από την εργασία. Αντ 'αυτού, επιλέξτε μια περιοχή ή μια γωνιά όπου είναι επίσης ειρηνική, αλλά υπάρχουν λίγες έως καμία περισπασμούς.

3. Ρύθμιση ενός Μεταλλικού Εταιρικού Χώρου

Ένας εξαιρετικά παραγωγικός χώρος εργασίας δεν χρειάζεται να φαίνεται σαν να μετακινήσατε ένα κομμάτι τοίχου στο γραφείο του δρόμου σε μια γωνιά του σπιτιού σας! Δοκιμάστε να φιλοξενήσετε το σχεδιασμό του γραφείου σας κοντά στο στυλ που θέλετε να έχετε στο υπόλοιπο σπίτι σας. Ταίριασμα των χρωμάτων με τα σημερινά σας έπιπλα. Ναι, μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβό για να αποκτήσετε τα σωστά έπιπλα, αλλά θα εκτιμήσετε ένα όμορφο σπίτι σε μακροπρόθεσμη βάση.

Αυτό ισχύει ιδιαίτερα εάν το γραφείο στο σπίτι σας δεν βρίσκεται σε ξεχωριστό εργαστήριο εργασίας. Αρχίστε εστιάζοντας στα τμήματα που θα καταλαμβάνουν το μεγαλύτερο οπτικό χώρο, όπως το γραφείο και η καρέκλα. Απλώς επιλέγοντας τα σωστά χρώματα, υλικά και σχήματα για το γραφείο και την καρέκλα θα κάνει μια τεράστια διαφορά.

4. Μηδενική Προσοχή στην Εργονομία

Υποθέτοντας ότι είστε ένας από τους τυχερούς που έχουν την ευλογία να εργάζονται εξ αποστάσεως. Αυτό πιθανόν να οφείλεται στο γεγονός ότι η δουλειά σας είναι περισσότερο προσαρτημένη στον υπολογιστή σας από την τοποθεσία σας. Αυτό σημαίνει επίσης ότι περνάτε το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου σας μπροστά από το γραφείο σας. Όταν εργάζεστε σε μια εταιρεία, είναι τεχνικά υπεύθυνοι για να βεβαιωθείτε ότι το περιβάλλον εργασίας σας δεν σας βλάπτει. Αλλά, στο σπίτι, κανείς δεν θα ελέγξει τις εργονομικές συστάσεις για σας!

Ακόμη χειρότερα, είστε μόνοι στο σπίτι σας και ίσως όλοι είστε απλωμένοι στην καρέκλα, στο γραφείο σας ή ακόμα και στο κρεβάτι, αφού κανείς δεν βλέπει. Παρόλο που αισθάνεται μεγάλη αυτή τη στιγμή, μπορεί να είναι πολύ επιβλαβής μακροπρόθεσμα. Φροντίστε τον εαυτό σας για ένα καλό τέντωμα, εναλλάσσομαι από το να εργάζεστε σε καθιστή θέση, να επενδύετε σε μια καλή καρέκλα και να αυξήσετε την οθόνη σας στο επίπεδο των ματιών. Η λίστα συνεχίζεται. Σας συνιστώ να ελέγξετε τις ομοσπονδιακές συστάσεις εργονομίας. Είστε ο δικός σας διευθυντής γραφείου!

Υπάρχουν πολλά άλλα πράγματα που μπορούμε να κάνουμε λάθος κατά την πρώτη εγκατάσταση ενός χώρου γραφείων στο σπίτι. Είναι δύσκολο να γνωρίζουμε τι λειτουργεί καλύτερα για μας πριν προσπαθήσουμε. Ωστόσο, ο σωστός σχεδιασμός θα αποφύγει την προφανή απογοήτευση και την ανάγκη να δαπανήσουν επιπλέον χρήματα για να διορθώσουν τα λάθη που θα μπορούσαν να αποφευχθούν. Έχω κάνει αυτά τα λάθη στον εαυτό μου στο παρελθόν και εξακολουθώ να μαθαίνω συνεχώς τι λειτουργεί καλύτερα για μένα και τη δουλειά μου. Εσυ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ? Οποιεσδήποτε λάθη επιθυμείτε να μην είχατε κάνει όταν δημιουργήσατε για πρώτη φορά το γραφείο στο σπίτι σας;